מאת: עו״ד לירון ארהרדט
28/09/2023
מאמרים אחרונים

תביעות תאונות עבודה

תביעות תאונות עבודה – מה זה?

תביעות תאונות עבודה מתייחסות להליכים משפטיים שיזמו עובדים שנפגעו במקום העבודה. כאשר מתרחשת תאונה בעבודה עקב רשלנות המעסיק או תנאים לא בטיחותיים או הפרות של תקנות בטיחות, לעובדים יש זכות לבקש פיצויים עבור פציעתם, בין היתר, בגין הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכל נזק אחר שנגרם להם. מטרתן של תביעות תאונות עבודה היא להטיל אחריות על המעסיק למען שמירה על סביבת עבודה בטוחה והבטחת רווחת עובדיהם. תביעות אלה כוללות בדרך כלל איסוף ראיות, ביסוס אחריות וניהול משא ומתן להסדרים או ניהול התדיינות במידת הצורך. זה חיוני עבור אנשים שחוו תאונת עבודה להתייעץ עם אנשי מקצוע משפטיים המתמחים בתאונות עבודה כדי לנווט ביעילות את המורכבות של תהליך התביעה עד לקבלת הפיצויים.

מהם השלבים בתהליך של תביעות תאונות עבודה?

השלבים העיקריים בתהליך תביעות תאונות עבודה הם: ראשית, עליך לדווח על התאונה למעסיק שלך. לאחר מכן, לפנות לקבלת טיפול רפואי מידי ולתעד את הפציעות שלך. תצטרך לאסוף ולשמור ראיות הקשורות לתאונה, להודיע לרשויות הרלוונטיות במידת הצורך, להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנזקי גוף או בתאונות עבודה, להגיש תביעה רשמית המתארת את התאונה, הפציעות והנזקים. בנוסף, יש לנהל חקירה ומשא ומתן מול חברת הביטוח של המעסיק. עניין זה עשוי לכלול איסוף עדויות, ראיות ועיון במסמכים. כמו כן, נדרש לשקול התדיינות משפטית במידה ולא ניתן להגיע להסדר פשרה או פיצוי הוגן עבור הפציעות והנזקים שלך. תזכרו תמיד כי התייעצות עם איש מקצוע משפטי, חיונית להצלחת תביעתכם ולקבלת הפיצוי המקסימאלי שניתן לאחר תאונת עבודה.

תאונות עבודה בעסק עצמאי

במקרה של עצמאיים, תביעות תאונות עבודה נושאות שיקולים ייחודיים. כבעל עסק עצמאי, אתה אחראי לשמירה על סביבת עבודה בטוחה ועל רווחתך. אם נפגעת בעבודה, ייתכן שאתה עדיין זכאי לפיצוי. אסוף ראיות, פנה לטיפול ותעד את כל ההוצאות הכספיות. התייעצו עם עורך דין נזקי גוף המתמחה בזכויות עובדים עצמאיים להכוונה בהליך התביעות, חובות ופיצויים. לבעלי עסקים עצמאיים שנפגעו בעבודה, חשוב להיוועץ בעורך דין המתמחה בענייני ביטוח לאומי. הם יקבעו אם מדובר בתאונת עבודה וינווטו את תהליך התביעה. בחירת ולקיחת שירותי עורך דין לייצוג מול הגופים הרלוונטיים, מבטיחה תמיכה משפטית מקיפה וממקסמת את סיכויי הצלחת התביעה וקבלת הפיצוי הן עבור תאונות עבודה והן עבור תאונות דרכים. משרד עו"ד לירון ארהרדט מתמחה בטיפול בתביעות מול הביטוח הלאומי ומתמסר למתן טיפול אישי ומקצועי ללקוחותיו. אם אתם זקוקים לסיוע משפטי, לבחינת זכאותך לקבלת פיצוי התקשר/י עוד היום.

נהניתם? שתפו באמצעות:
מעוניין שנחזור אלייך?

מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם

השאירו פרטים עכשיו

לבחינת זכאותך לקבלת פיצוי התקשר/י עוד היום, ניסיון רב בתביעות נזיקין, שיתוף פעולה עם מומחים 

Call Now Button