מאת: עו״ד לירון ארהרדט

24/08/2022

מאמרים אחרונים

ייפוי כוח מתמשך

תאונות עבודה, תאונות דרכים, מחלות (לא עלינו) אלו ועוד עשויים לשנות את חיינו מקצה לקצה ברגע אחד לא צפוי. באותו הרגע, חיינו העצמאיים, היכולת לקבל החלטות הנוגעות לענייננו הרפואיים והכלכליים עשויה להיפגע.

לכן, מי שלא דואג מבעוד מועד למקרה שכזה – מוצא עצמו נתון לחסדי מערכת המשפט ולבירוקרטיה, שכן, החוק לא מכיר באופן מידי במי שרשאי לקבל במקומנו את ההחלטות הנדרשות. במקרה הטוב יהיו אלו קרובי המשפחה שיבקשו להתמנות לאפוטרופוסים. תהליך מינוי אפוטרופוס זה תהליך שאורך זמן רב ותוצאותיו לא וודאיות כלל וכלל. ומי שיתמנה לבסוף כאפוטרופוס עשוי מסיבות אלו ואחרות לקבל החלטות הנוגעות לעתידנו באופן שונה מזה שהיינו מצפים לו. 

צוותים רפואיים, קופות החולים, בנקים, חברות ביטוח ועוד – כל אלו דורשים אישור אפוטרופסות על מנת שתוכל להתבצע כל פעולה בשמנו. מערכת החוק בישראל פועלת כך, וכל עוד לא מונה אפוטרופוס – אנו בבעיה. 

אז איך אפשר להימנע מכך? או לפתור את העניין מבעוד מועד? 

אלו הפועלים באחריות, החושבים צעד קדימה, דואגים עוד היום עבור מה שחלילה עשוי לקרות מחר ועורכים מסמך הנקרא ייפוי כוח מתמשך.

כיוון שמערכת המשפט הישראלית מנסה לייעל את תפקודה, הוסמכו בישראל עורכי דין לטובת עריכת מסמך שנקרא ייפוי כח מתמשך. זהו מסמך רשמי, מאושר כחוק, המבטל לחלוטין את הצורך בהליך האפוטרופסות. לאחר עריכתו מאושר ייפוי הכוח המתמשך בתוך ימים. מרגע קיומו, ורק בעת הצורך, ייכנס המסמך לתוקף.

המסמך יקבע (ברגע האמת) מי בדיוק יהיה זה שיפעל עבורנו/עבור הורינו בנושאים רפואיים וכלכליים ובאיזה אופן.

עורכת הדין לירון ארהרדט מוסמכת מטעם משרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך עושה זאת תוך מתן שירות אדיב, אמין ויחס אישי. פנו עוד היום למשרדנו לקבלת ייעוץ בנושא.

עו"ד ייפוי כוח מתמשך  

עו"ד ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שנועד להגדיר את מיופה או מיופי הכוח אשר יוכלו לקבל עבורכם החלטות במידה ואינכם כשירים לקבל אותם בעצמכם. באמצעות עריכת ייפוי כוח מתמשך, תוכלו לבחור לא רק את זהות מיופה הכוח, אלא גם את הנושאים בהם יהיה למיופה הכוח סמכות לקבל החלטות – נכסים, החלטות פיננסיות, החלטות לגבי הליכים רפואיים וגם החלטות כמו האם להשאיר אתכם לגור בבית או להעביר אתכם למקום אחר, במידת הצורך. תוכלו לבחור אם אדם אחד יהיה אחראי על כל הנושאים או אם מספר אנשים יהיו אחראים כל אחד על נושא אחר. על מנת לערוך ייפוי כוח מתמשך כמו שצריך, אתם צריכים להיעזר בשירותיו של עו"ד ייפוי כוח מתמשך, כלומר, עורך דין שמוסמך על ידי משרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך.

למה לעבוד עם עו"ד ייפוי כוח מתמשך

עורך הדין הבקיא בתחום ויודע כיצד לערוך את ההסכם בצורה מיטבית כזו שמצייתת ללשון החוק, לתקנים ולנהלים השונים על פיהם צריכים להיכתב מסמכים מסוג זה. עו"ד ייפוי כוח מתמשך יכול להנחות אתכם כיצד לפרט בבירור את כל ההנחיות המבוקשות, להסביר אילו עוד דברים צריכים להיות כלולים בהסכם ייפוי הכוח המתמשך וכן, הוא יודע את המגבלות והסמכויות שניתנות בידי החוק למסמך.

ייפוי כוח מתמשך

תאונות עבודה, תאונות דרכים, מחלות (לא עלינו) אלו ועוד עשויים לשנות את חיינו מקצה לקצה ברגע אחד לא צפוי. באותו הרגע, חיינו העצמאיים, היכולת לקבל החלטות הנוגעות לענייננו הרפואיים והכלכליים עשויה להיפגע.

לכן, מי שלא דואג מבעוד מועד למקרה שכזה – מוצא עצמו נתון לחסדי מערכת המשפט ולבירוקרטיה, שכן, החוק לא מכיר באופן מידי במי שרשאי לקבל במקומנו את ההחלטות הנדרשות. במקרה הטוב יהיו אלו קרובי המשפחה שיבקשו להתמנות לאפוטרופוסים. תהליך מינוי אפוטרופוס זה תהליך שאורך זמן רב ותוצאותיו לא וודאיות כלל וכלל ובנוסף, מצריך ניהול הליך משפטי בבית משפט לכל דבר ועניין. ומי שיתמנה לבסוף כאפוטרופוס עשוי מסיבות אלו ואחרות לקבל החלטות הנוגעות לעתידנו באופן שונה מזה שהיינו רוצים או מצפים לו.  צוותים רפואיים, קופות החולים, בנקים, חברות ביטוח ועוד – כל אלו דורשים אישור אפוטרופסות על מנת שתוכל להתבצע כל פעולה בשמנו. מערכת החוק בישראל פועלת כך, וכל עוד לא מונה אפוטרופוס – אנו בבעיה. 

אז איך אפשר להימנע מכך? או לפתור את העניין מבעוד מועד? 

אלו הפועלים באחריות, החושבים צעד קדימה, דואגים עוד היום עבור מה שחלילה עשוי לקרות מחר ועורכים באמצעות עו"ד ייפוי כוח מתמשך. כיוון שמערכת המשפט הישראלית מנסה לייעל את תפקודה, הוסמכו בישראל עורכי דין לטובת עריכת מסמך שנקרא ייפוי כח מתמשך. זהו מסמך רשמי, מאושר כחוק, המבטל לחלוטין את הצורך בהליך האפוטרופסות. לאחר עריכתו מאושר ייפוי הכוח המתמשך בתוך ימים. מרגע קיומו, ורק בעת הצורך, ייכנס המסמך לתוקף. המסמך יקבע (ברגע האמת) מי בדיוק יהיה זה שיפעל עבורנו/עבור הורינו בנושאים רפואיים וכלכליים ובאיזה אופן.

עורכת הדין לירון ארהרדט מוסמכת מטעם משרד המשפטים, בעלת ידע רב וניסיון בעריכת ייפוי כוח מתמשך, מעניקה שירות מקצועי, אמין ויחס אישי. מוזמנים לפנות עוד היום למשרדנו לקבלת ייעוץ בנושא.

נהניתם? שתפו באמצעות:

מעוניין שנחזור אלייך?

מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם

השאירו פרטים עכשיו

לבחינת זכאותך לקבלת פיצוי התקשר/י עוד היום, ניסיון רב בתביעות נזיקין, שיתוף פעולה עם מומחים 

Call Now Button